Šajā vietnē tiek izmantoti sīkfaili un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai mēs varētu jums nodrošināt pakalpojumus, uzlabot to veiktspēju un funkcionalitāti, analizēt mūsu produktu un pakalpojumu izmantošanu, kā arī sniegt jums informāciju par mūsu reklāmas un mārketinga aktivitātēm.

Sīkfailu politika   Privātuma paziņojums

ESAB Kompetences centrs

Vai alumīniju var sametināt ar tēraudu?

J: Vai var sametināt alumīniju ar tēraudu, izmantojot GMAW (MIG/MAG) vai GTAW (TIG) metināšanas procesu?

A: Lai gan alumīniju var relatīvi viegli savienot ar vairumu pārējo metālu, izmantojot adhezīvu vai mehānisku stiprinājumu, tomēr tad, ja to ar loka metināšanas palīdzību jāsavieno ar citiem metāliem, piemēram, ar tēraudu, nepieciešami īpaši paņēmieni. Ja tādi metāli kā tērauds, varš, magnijs vai titāns tiek ar loka metināšanas palīdzību tieši savienoti ar alumīniju, veidojas ļoti trausli metālu savienojumi. Lai izvairītos no šiem trauslajiem savienojumiem, izstrādāti īpaši paņēmieni, kā loka metināšanas procesa laikā izolēt otru metālu no izkusušā alumīnija. Divas izplatītākās metodes loka metināšanas atvieglošanai, savienojot alumīniju ar tēraudu, ir bimetāla starplikas un atšķirīga materiāla uzklāšana pirms metināšanas.

Bimetāla starplikas: Pārdošanā ir bimetāla starplikas, kurās alumīnijs savienots ar tādiem materiāliem kā tērauds, nerūsējošais tērauds un varš. Šīs starplikas vislabāk var raksturot kā materiāla sagataves, kas sastāv no vienas daļas alumīnija kopā ar citu materiālu, kurš jau savienots ar šo alumīniju. Parastās metodes, kuras izmanto šo atšķirīgo materiālu savienošanai, tā veidojot bimetāla starpliku, ir velmēšana, sprādzienmetināšana, berzes metināšana, kontaktmetināšana jeb karstā spiedienmetināšana, bet ne loka metināšana. Šo tērauda un alumīnija starpliku loka metināšanu var veikt ar parastajām loka metināšanas metodēm, piemēram, GMAW (MIG/MAG) vai GTAW (TIG). Starplikas tērauda puse tiek sametināta ar tēraudu, bet alumīnija puse – ar alumīniju. Jāuzmanās, lai metināšanas laikā nepieļautu starpliku pārkarsēšanu, jo tās rezultātā starplikas tērauda un alumīnija saskarnē var rasties trausli metāla savienojumi. Ieteicams vispirms veikt alumīnija sametināšanu ar alumīniju. Šādā veidā var nodrošināt lielāku siltuma noplūdi, veicot tērauda sametināšanu ar tēraudu, un tādējādi novērst tērauda un alumīnija saskarnes pārkaršanu. Bimetāla starplika ir populāra metode alumīnija savienošanai ar tēraudu, un to bieži izmanto teicamas kvalitātes metināto savienojumu izgatavošanai, lai lietotu tos būvniecībā. Lietojumu piemēri: alumīnija virsbūvju piestiprināšanai pie kuģu tērauda klājiem; cauruļu plāksnēm siltummaiņos, kuriem ir alumīnija caurules ar tērauda vai nerūsējošā tērauda plāksnēm; ar loka metināšanu izveidotiem savienojumiem starp alumīnija un tērauda cauruļvadiem.

Atšķirīgo materiālu pārklāšana pirms metināšanas: Pārklājumu var pielietot tēraudam, lai atvieglotu tā savienošanu ar alumīniju, izmantojot loka metināšanu. Viena no metodēm ir pārklāt tēraudu ar alumīniju. Dažreiz to panāk ar pārklāšanu iegremdējot (alumīnija pārklājumi ar karsto iegremdēšanu) vai pielodējot alumīniju tērauda virsmai. Pēc pārklāšanas tērauda elementu var savienot ar alumīnija elementu, izmantojot loka metināšanu, tikai nedrīkst pieļaut elektriskā loka pieskaršanos tēraudam. Metināšanas procesā jāizmanto kāds no paņēmieniem, lai vērstu elektrisko loku uz alumīnija elementu un ļautu izkusušajam alumīnijam no metināšanas vanniņas plūst uz tēraudu ar alumīnija pārklājumu. Otra metode alumīnija savienošanai ar tēraudu paredz tērauda virsmas pārklāšanu ar sudrablodi. Tādā gadījumā savienojums tiek metināts, izmantojot alumīnija pildvielas sakausējumu un uzmanoties, lai necaurdedzinātu sudrablodes sprostslāni. Neviena no šīm pārklājuma tipa savienošanas metodēm parasti nenodrošina pilnīgu mehānisko izturību, un parasti tās izmanto tikai blīvēšanai.

Publicēšanas vieta Alumīnija metināšana , Atzīmēts ar Loka metināšana hēlija vidē, TIG

x
x

x

Loading..