Dibinātāja biogrāfija

ESAB pamatus pagājušā gadsimta sākumā lika atjautīgs inženieris, kurš meklēja praktisku risinājumu izplatītai problēmai.

1904. gadā Oskars Kjelbergs izgatavoja elektrodu ar biezu kušņu pārklājumu jeb apvalku, kas būtiski uzlaboja sametinātā metāla kvalitāti. Izkūstot kušņu pārklājums iztvaikoja un veidoja gāzi, kas sargāja izkusušo metināšanas metālu no gaisa iedarbības un nepieļāva, ka atdziestot metāls kļūst trausls.

Arī agrāk bija izmēģināti dažādu veidu elektrodi ar vieglu pārklājumu, un daži no tiem ļāva paātrināt metināšanu, taču neviens paņēmiens neuzlaboja metināšanas metāla īpašības. Kjelbergs pirmais atklāja iespējas, ko biezs kušņu pārklājums sniedz atmosfēras piesārņojuma novēršanā, un šodien viņš ir atzīts par pārklātā metināšanas elektroda izgudrotāju. Līdz pat šodienai desmitiem tūkstošu metinātāju ikdienā saskaras ar viņa iniciāļiem „OK” uz metināšanas izejmateriāliem.

Kopš 1904. gada, kad Kjelbergs Zviedrijā nodibināja „Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget” (ESAB), tas ir vadošais metināšanas nozares uzņēmums inženiertehniskajā un inovācijas jomā, turklāt tas nekad nav atkāpies no savas sākotnējās misijas – sniegt klientiem visaugstākās kvalitātes produktus un pakalpojumus.

Šodienas ESAB radās 1989. gadā, apvienojoties nozares līderiem: „Alloy Rods Corporation”, „L-TEC Welding & Cutting Systems”, „All-State Welding Products”, „ESAB Automation” un „ESAB Welding Products”. Šie uzņēmumi iemieso vairāk nekā 300 gadu pieredzi metināšanas izejmateriālu un iekārtu ražošanā. Tie ieviesuši daudzus inovatīvus produktus un procesus, tostarp nerūsējošā tērauda stieņu elektrodus un elektrodus ar zemu ūdeņraža saturu, loka metināšanu zem kušņu kārtas, TIG („Heliarc”) un MIG (metināšanu inertās gāzes vidē).

„ESAB Group, Inc.” ir korporācijai „Colfax Corporation” pilnībā piederošs meitasuzņēmums.

Oscar Kjellberg
x

x

Loading..